سوزن انژکتور دیزل ژنراتور چگونه کار می کند و نشانه های خرابی آن- دیزل یدک

سوزن انژکتور دیزل ژنراتور

سوزن انژکتور دیزل ژنراتور چیست؟
5/5 - (1 امتیاز)

سوزن انژکتور دیزل ژنراتور وظیفه انتقال و پاشش سوخت به داخل سیلندر را در موتور های دیزل برعهده دارد.

ایجاد هر گونه اختلال الکترونیکی و مکانیکی در این قطعه بسیار حساس موجب عدم کارکرد درست و اصولی موتور ، مصرف بالای سوخت و در نهایت خروج دودهای غیر معمول از موتور دیزلی ژنراتور خواهد شد.

همانطور که در ابتدا گفته شد وظیفه آن پاشش سوخت و ترکیب آن با هوا برای احتراق بهتر و کاهش مصرف سوخت می‌باشد که در صورت انسداد و مسدودی در آن، موتور دچار کاهش قدرت و ایجاد لرزش و ریپ در آن خواهد شد.

تعویض به موقع و استفاده از فیلتر سوخت اصلی و مرغوب می‌تواند باعث کاهش و جلوگیری از کثیفی و خرابی سوزن انژکتور شود.

حجم سوختی که وارد موتور می‌شود بستگی به زمان باز بودن سوزن دارد که به وسیله سیستم ECU کنترل می‌شود.

خرید و تعویض سوزن انژکتور

با توجه به این‌که این قطعه جزو حساس ترین قطعات موتور دیزلی می‌باشد و در نصب آن تنظیم زاویه پاشش از اهمیت خاصی برخوردار است برای تعمیر و یا تعویض از یک تکنیسین با تجربه کمک بگیرید.

از شرکت بوش و دلفی می‌توانیم به دو شرکت معتبر و بزرگ تولید کننده انواع سوزن انژکتور در دنیا نام ببریم محصولات این شرکت ها برای انواع دیزل ژنراتور و گاز ژنراتور با برند های کامینز ولوو پرکینز کاترپیلار و سایر تولید کنندگان موتور دیزل ساخته و در بازار عرضه می‌شود.

برای خرید سوزن انژکتور به فروشگاه دیزل یدک مراجعه فرمائید.

نشانه های خرابی سوزن انژکتور

کاهش قدرت و توان دیزل ژنراتور و لرزش موتور و افزایش ناگهانی سوخت در ژنراتور می‌تواند از علائم و نشانه های خرابی این قطعه در دستگاه مولد برق باشد. همچنین ریپ زدن موتور در هنگام شروع بکار می‌تواند از سایر نشانه ها باشد. توصیه می‌کنیم این مشکلات را جدی بگیرید چرا که عدم بی توجهی به ان می‌تواند باعث آسیب جدی به موتور شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *